Uniwersalne uszczelki na krawędzie - jak wykorzystać?

Czym są gumowe uszczelki na krawędzie?

Uszczelki na krawędzie znane są również pod nazwą krawędziówka bądź uszczelką typu U. To funkcjonalne rozwiązanie, które jest chętnie wykorzystywane i produkowane na masową skalę. Wszystko za sprawą uniwersalnego tworzywa, z jakiego są wykonywane, czyli gumy, EPDM, PVC czy silikonu. Dzięki ich właściwościom fizycznym i chemicznym uszczelki na krawędzie są wytrzymałe oraz bardzo solidne. W efekcie można po nie sięgać zarówno w warunkach domowych, jak i różnorodnych zakładach — mechanicznych, produkcyjnych czy przemysłowych.

Osłonę na krawędzie najczęściej zakłada się na rant przedmiotów, które chcemy uszczelnić. Znajduje ona zastosowanie także jako zabezpieczanie krawędzi czy odbojnica. Dzięki temu, że uszczelki są dostępne w rozmaitych kolorach, bez problemu można je nałożyć nawet w widocznych miejscach, nie tracąc przy tym estetyki. Osłonki są wykorzystywane w przypadku krawędzi o szerokości do nawet 40 mm. 


Uszczelki na krawędzie — jakie są ich zalety?

Niewątpliwie stosowanie uszczelek na krawędź przynosi mnóstwo korzyści. Przede wszystkim gumowa osłona wyróżnia się z uwagi na elastyczność. Można ją bez problemu nałożyć na dowolny ostry rant, przy czym odznacza się ona dużą wytrzymałością. Z pewnością dobrze dobrany model uszczelki posłuży przez długi czas w niezmiennej formie. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że osłonki cechują się także odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Ponadto z uwagi na wysoką wytrzymałość, krawędziówki są mniej podatne na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki doskonałym właściwościom, gumowa krawędziówka nie tylko uszczelnia, ale także zabezpiecza przed np. kurzem i zapewnia dodatkową izolację termiczną i akustyczną.


W jaki sposób wykorzystać uszczelki na krawędzie?

Uszczelki krawędziowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Przydają się zarówno w codziennym użytku, jak i w sektorze przemysłowym. Bez problemu można po nie sięgnąć w domu, samochodzie czy w przypadku maszyny mechanicznej, aby skutecznie zminimalizować hałas przedostający się z zewnątrz. Jeśli chodzi o domowe wykorzystanie krawędziówek, to świetnie zabezpiecza ona przed kurzem, zanieczyszczeniami czy wilgocią. Wiele osób sięga po osłonki krawędziowe, gdy istnieje konieczność uszczelnienia drzwi bądź okien w domu. To koniec z nieprzyjemnym wiatrem dobijającym się z zewnątrz czy ryzykiem, że woda deszczowa przedostanie się do środka.

Z racji tego, że uszczelki wykonuje się z wytrzymałego materiału, są bardzo odporne na działanie rozpuszczalników. Dlatego sięgają po nie przedsiębiorcy w halach magazynowych czy obszarze przemysłu. Osłonki zabezpieczają meble lub drzwi o ostrych brzegach czy elementy konstrukcyjne maszyn bądź urządzeń w branży elektronicznej i przemysłowej. To obowiązkowy zakup, jeśli zależy nam na wszechstronnych produktach o uniwersalnym zastosowaniu w domu i nie tylko.


Nasza oferta uszczelki na krawędzieosłony krawędzi.